Recamiere

Poznań 2018

 Po raz pierwszy prezentujemy się na Targach Poznańskich. Na ARENIE DESIGN występują przedstawiciele naszych partnerów. Pan Patrice Bert i Christian Werner opowiadają o marce Ligne Roset i o projektowaniu mebli, kształtowaniu wartości produktu, który ma przede wszystkim służyć ludziom. Wielkie doświadczenie! Dobry odbiór i światowy klimat wydarzenia!

Poznań 2018

Kolonia 2018

 Targi w Kolonii to znów wiele inspiracji do tworzenia wnętrz. Wymagające więcej emocji nowe spojrzenie na projektowanie. Sporo kolorów, wsród których wybrano jeden przewodni- Ultrafiolet. Coraz częściej widać odejście od bieli i jasnego, bielonego drewna- na korzyść wielobarwnych kompozycji.

 

Kolonia 2018

Kolonia 2017

 Styczeń przynosi nowości i obserwacje trendów. Kolonia to doskonała okazja do analizy kierunków i nowych wizji w świecie wnętrz. Tak jak zawsze, nie wszystkie trendy się sprawdzą i przyjmą na dłużej.Tym bardziej, że zaprezentowano pełen przekrój stylów i klimatów. Projektanci stawiają na zycie rodzinne i szerokie kontakty z przyjaciółmi. Świadczą o tym ogromne, rozłożyste sofy. Nie ma żadnych prawidłowości i szablonów. Nie ma też żadnych nieprawidłowości! Wszystko jest dozwolone! To co można uznać za nowe- to zwrócenie uwagi na małe meble z charakterem i na dużą wagę dekoracji. W dekoracjach ważna jest ich autentycznośc i oryginalność. Nie ma żadnej sztampy. Można zauważyć tendencję gry sprzecznościami. W jednym pomieszczeniu pojawiają się meble bardzo różne stylistycznie. Wokół jednego stołu stawiane są różne krzesła, w różnych materiałach i kolorach. W salonach zestawiane są coraz cześciej sofy i fotele z "różnych bajek". Kolorystyka: wszelkie odcienie szarości, dużo zieleni i na takie tło- nałożone są różne pastele. 

 

 

Kolonia 2017

IMM Kolonia 2015

Miedzynarodowe Targi w Kolonii co roku są przez nas obserwowane i analizowane. To tu można podejrzeć co dzieje się w designie światowym i jak wyglądają kierunki poszukiwań w różnych krajach. IMM to miejsce różnych spotkań na wnętrzarskim szczycie i upragniona scena debiutów dla młodych projektantów.( miło,że polskich również). Z naszych obserwacji możemy wyciągnąć trzy krótkie wnioski:

1) Łączenie tradycji z nowoczesnością: podkreślanie nawiązania  do emocji sprzed lat w powiązaniu z dzisiejszą technologią, materiałami i dostosowaniem do aktualnych potrzeb. Powrót do starych form foteli-uszaków w nowoczesnym wydaniu; reedycje modeli z lat 70-tych, powrót do dawno nie używanych materiałów-np. miedzi. Widoczny jest dalszy rozwój technologiczny postarzania materiałów takich jak skóra czy drewno-podkreślanie ich autentyczności i oryginalności.

2) Home office zamkniety w małym sekretarzyku: Coraz więcej propozycji na niewielką , zamkniętą przestrzeń do pracy przy biurku. W samej Ligne Roset wprowadzono 3 nowe modele sekretarzyków: BRINA, KOYA i MURAL. Dzięki nowym technologiom internetowym domowe biuro może być niewielkie- ale zwykle z możliwością zamknięcia.

3) Kuchnia z coraz większym stołem: luksusowe wykończenia powierzchni, prostota, jak zwykle sporo nowinek sprzętowych (np. aplikacja do sprawdzenia zaopatrzenia lodówki)  i to co najważniejsze-ogromne stoły, które są zawsze w centrum rodzinnego i towarzyskiego życia.

 

IMM Kolonia 2015

IMM-Kolonia 2014

 W styczniu 2014 odbyło się ważne w świecie designerskim, międzynarodowe wydarzenie- Targi IMM w Kolonii. Czas na podsumowanie, wnioski i podpatrzenie aktualnych trendów. W targach wzięło udział ponad 1200 wystawców z 50 krajów. Odwiedzających 120.000 z 129 krajów. Dane te pozwalają organizatorom cieszyć się z sukcesu i zaobserwować wzrost zainteresowania meblami i wnętrzami.
Podsumowanie widocznych trendów:
1) wszystko jeszcze bardziej zindywidualizowane, "global-mix" z domieszką romantyczności
2) materiały naturalne, sprawiające wrażenie przytulności.
3) Scenerie wielokolorowe i powrót kolorów typu niebieski, fiolet i petrol.Harmonijne zestawienia wielu kolorów.
4) Wygodnie, wygodnie i jeszcze raz wygodnie.
5) Formy harmonijne i autentyczne.
6) Duży nacisk na dodatki

IMM-Kolonia 2014

IMM Cologne 2013

 Targi IMM w Kolonii

  

IMM to pierwsze w kolejności targii mebli, przętów AGD, dodatków i akcesorów, co jest swoistym preludium do tego co zabaczymy w najbliższym sezonie. Jest to świetny moment aby obejrzeź propozcje szeregu firm i projektantów jaką przygotowali dla nas na rok 2013.                                             RELACJA: 1 2 3 4 5

IMM Cologne 2013

Milano 2012

 Targi Salone Internationale del Mobile   

   

Jak co roku w kwietniu odbyły się targi Salone Internationale del Mobil. Wszystkie największe marki takie jak Ligne Roset, Flou, Poltrona Frau czy Baxter pokazały swoje najnowsze produkty w fantastycznych aranżacjach. Rok 2012 zapowiada się obfity w ciekawe propozycje meble i dodatków.

Milano 2012

Paryż 2012

 Targi Maison & Objet

      

Targi w Paryżu to napewno idealna propozycja dla osób szukających dodatków i akcesoriów do każdego rodzaju wnętrz. Niezliczona liczba wystawców, tysiące ciekawych propozycji, mnóstwo zapachów, kolorów; tkaniny, świece, porcelana, ceramika, meble, zabawki... Każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego, intygującego, inspirującego.

 

Paryż 2012

Milano 2011

Milano 2011

Tegorocznych targów na pewno nie można nazwać przełomowymi, były raczej powrotem do znanych klasycznych wzorów i wykończeń. Minimalizm, w którym zakochał się świat kilka lat temu został zamieniony na „stary lepszy model”.
Sofy z ogromnymi poduchami, mięsiste tkaniny, grube skóry o różnych fakturach, puszyste dywany, stoły z grubymi masywnymi blatami to elementy, na które można było się natknąć na wielu stoiskach. W tym roku producenci postawili również na biblioteki ,które pięły się pod same dachy hal wystawienniczych. Zastanawiające jednak jest to czy większość z nas miałaby miejsce na taki mebel.
Firma Baxter jak co roku pokazała nowe ciekawe propozycje skór, które urzekają fakturą i wyjątkowym podejściem do tego materiału. Niezwykłe formy mebli ,które z czasem staną się antykami i będziemy je mogli podziwiać w antykwariatach.

Nowoczesną i delikatną linię reprezentowała Ligne Roset a ich najciekawsze propozycje projektu Philippe Nigro to doskonałe meble dla osób ceniących wygodę, prostotę i zabawę kolorami. Osobom, które szukają doskonałego mebla do sypialni na pewno miałyby problem z wyborem łóżka na stoisku firmy Flou. Tak szeroka oferta wprawiała w zawrót głowy zarówno, kiedy myślimy o formie jak i rodzaju obicia.  Targi Isaloni były połączone z Euroluce, wystawą oświetlenia dla domu, ogrodu czy przestrzeni publicznej.     Zobacz pdf ze zdjęciami.

Milano 2011

Kolonia i Paryż

Kolonia i Paryż

Początek roku to dla nas, zajmujących się wnętrzami przyjemność i obowiązek odwiedzenia w styczniu targów w Kolonii i Paryżu.
Kolonia jakby trochę odżyła. Więcej wystawców i trochę więcej odwiedzających. Nowości jednak niewiele. Młodzi projektanci wystawili swoje propozycje, kilka rozwiązań ciekawych. Reszta to raczej lifting wzorów z ubiegłych sezonów. Najciekawsze, można by powiedzieć spektakularne stoisko pokazał Kartell. Ligne Roset zaprezentowała całą nową kolekcję. Efektowne wyjście z europejskiego kryzysu. Leolux , Brühl czują się na wystawie w Kolonii bardzo dobrze. Pokazali fajne nowe wzory w dwóch skrajnie odmiennych stylizacjach. W dziale kuchennym niewiele się pojawiło nowości. Jeden Starck wiosny nie czyni. Ta branża nadal chyba odczuwa ostatnie dwa lata. 

Paryż. Wystawców mebli w porównaniu z Kolonią i Mediolanem niewielu. Za to zwiedzających bardzo dużo. Te targi to raczej dom i przedmioty. Olbrzymia ilość znakomitych dodatków wnętrzarskich, małych firm i pojedynczych artystów prezentujących swoją ofertę. Przekrój oferty to od pluszowej szmacianki do jachtu. Znakomicie zaprezentowała swoją ofertę Ligne Roset, powiedziałbym w ciekawszej aranżacji niż w Kolonii dla marki na Francję - Cinna. Skala wnętrz, kompozycja, dobór mebli i dodatków znakomity. Prosty i czytelny.  W Paryżu dwa nazwiska w tym roku wyraźnie są podkreślane. Philippe Nigro - zaprojektował dużą część nowej kolekcji dla Roset na ten rok i bracia Bouroullec z własną przekrojową prezentacją. To jest Francja, dbają o swoich rodaków. Przyznać jednak trzeba, że to znakomici designerzy.       Zobacz pdf ze zdjęciami.

Kolonia i Paryż